Официјално Асан ферат претседател на ОО СДСМ - Шуто Оризари

Изминатиов викенд се одржа состанок каде ОО на СДСМ го одбра новот општинско раководство. . Овој општински огранок покрај другите членови официјално го одбра Асан ферат за нејзин Претседател.

Покрај овој состанок беа одбрани и претседателите на младинскиот огранок на СДСМ и воедно женскиот форум како генерален секретар и извршен одбор.

Во следниот период ќе биде отворена и канцеларија на овој огранок кој ќе стартува со работа.

Од огранокот ги повикуваат сите заинтересирани кои сакаат да бидат дел од СДСМ сите образовани и млади кафри ромската жена како и средношколци и студенти, како и авторитети кои значат нешто во развојот на општината Шуто Оризари.

Pin It
FaLang translation system by Faboba

Сакам да речам

Momentalno Online

Имаме присутни 68 посетители кои го читаат ROMATIMES.NEWS

Golden Wheel - Entry Application Form

o Vakti

 booked.net

Најпопуларни

Flag Counter

Нашиот бројач брои од 13.01.2019
Брои исти посетители од кои земји го гледаат нашиот портал
Најдоле има вкупно колку е посетен порталот