All

Наслов Автор Посети
На 22 декември во времето на СФРЈ беше денот на ЈНА, што мора да знаете за таа армија? Напишано од Ramuš Muarem 146
Северина Лајтман, првата Ромка на насловната страница на Elle! Напишано од Ramuš Muarem 423
Грција, Патра: Мостот во Патра се урнал врз Роми засолнети од жештината: „Падна врз нас, ме спаси чудо!“ Напишано од Ramuš Muarem 571
Специјалното обвинителство во Приштина поднесе обвинителен акт против Роми од Клина, во кој го обвинува за воени злосторства во 1999 година. Напишано од Ramuš Muarem 187
Хрватска, Сисак: Во ромска населба во Сисак, лице убил 45 годишна жена, четворица тешко повредил, запалил целосно 2 куќи и еден автомобил Напишано од Ramuš Muarem 183
Хрватска, Сисак: Во ромска населба во Сисак, лице убил 45 годишна жена, четворица тешко повредил, запалил целосно 2 куќи и еден автомобил Напишано од Ramuš Muarem 186
Брно, Чешка: Поради музика во Брно, избоден до смрт млад Ром Напишано од Ramuš Muarem 312
Директорот на пазарен инспекторат Горан Трајковски најави СТОП за точење алкохол на малолетници, засилените контроли на терен продолжуваат! Напишано од Ramuš Muarem 237
Директорот на ЈП „Македонија пат„ Костадин Ацевски: „Асфалтираме низ целата држава затоа што сите се важни!„ Напишано од Ramuš Muarem 212
Ромскиот украински војник Андриј Салко погребан во Ужхород, ожалостените го носеа ромското знаме зад неговиот ковчег Напишано од Ramuš Muarem 214
FaLang translation system by Faboba

Од 5 Ноември 2022 достапен документарниот филм на СП БТР „Небо, Точак, Земја„ на Max TV и Max TV GO со пребарување –Видеотека

Сакам да речам

6-to Romano Čhavorikanoo muzikakoro festivali 
„Čhavorikano Suno 2022“ – SP BTR

6-ти Ромски Детски музички фестивал
„Детски Сон 2022„ – СП БТР

6th Romani Children's Music Festival
"Children's Dream 2022" - SP BTR

Momentalno Online

Имаме присутни 449 посетители кои го читаат ROMATIMES.NEWS

o Vakti

 booked.net

Најпопуларни

Golden Wheel - Entry Application Form

Flag Counter

Нашиот бројач брои од 13.01.2019
Брои исти посетители од кои земји го гледаат нашиот портал
Најдоле има вкупно колку е посетен порталот