Пропуштивте

Се повикуваат заинтересирани Граѓански организации, Фирми, Агенции и заинтересирани индивидуалци да испратат барање за Партнерство на Програмата Start UP to Roma, најкасно до 16.07.2018 година на е-маил: Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите. со назнака “За парнерство на Програмат Start UP to Roma“.


Start UP to Roma иницијативата, се планира да се изградат и искористат веќе постоечки системи за полесно вработување и следење на можностите за конкурирање со помош на провајдерите, промоторите и медијаторите / Граѓанските организации (ГО) и мониторинг на веќе постоечките програми за вработување на Роми.


Целта на оваа оперативна програма е да се подигне свеста и да се охрабрат, (како) институциите (така) и компаниите, како и самите Роми, активно да се вклучат во превземените акции во врска со вработувањето, како што се (и) активните мерки на Агенцијата за вработување на Република Македонија (АВРМ), (како и Стратешкиот план за релевантните Министерства, Програми за развој), Националната Стратегија за намалување на сиромаштијата 2010-2020, Стратегијата на Ромите 2014-2020 како и Националните Акциони планови

Ве молиме при аплицирањето да ги доставите следните документи:

Граѓански ораганизации:
Тековна состојба
Список на проекти за последните 3 години.


Фирми и агенции:
Тековна сотојба
Програма за развој за 2019 – 2020


Индивидуалци:
CV – Биографија
Мотивационо писмо


FaLang translation system by Faboba

Вашите информации пратете
ги на нашиот емаил

info@romatimes.news

Партнери

Today 19

Yesterday 173

Week 19

Month 1497

All 459740

Currently are 37 guests and no members online

Kubik-Rubik Joomla! Extensions