Чешкиот електро - енергетски гигант ЧЕЗ ги дискриминира Ромите од Бугарија затоа што струјомерите ги поставува високо за да не можат да се допрат, додека на останатите потрошувачи струјомерите имсе монтирани на висина од 1.7 м предупреди Судот на Правдата од ЕУ со седиште во Луксембург.

Read more ...
FaLang translation system by Faboba

Tumare informacie bičhaven
ko amaro email

info@romatimes.news

Partneria

Today 19

Yesterday 173

Week 19

Month 1497

All 459740

Currently are 51 guests and no members online

Kubik-Rubik Joomla! Extensions